Main img Вимогливі контрзаходи. Альтернативні способи тиску на боржника

Вимогливі контрзаходи. Альтернативні способи тиску на боржника

Що робити, якщо боржник виявився «твердим горішком» і стягнути з нього борги шляхом «інкасування розрахункових рахунків дебітора», «співпраці з приставами», «стягнення з контролюючих осіб» та «через процедуру банкрутства» не вдалося?

Включаємо важку юридичну артилерію!

Починаємо кримінальне переслідування, подаємо заяву в УФАС про недобросовісність, тиснемо на партнерів та контрагентів боржника, використовуємо будь-які інші робочі способи. Про них і йтиметься нижче!

Спосіб №1. Ініціювання кримінального переслідування

Відразу слід зазначити, що для застосування цього заходу впливу будь-кому знадобиться допомога кримінального адвоката. Об’єктом цього є контролюючі особи дебітора, які юридично не безграмотні. Саме з ними «працюємо», застосовуючи Кримінальний кодекс, а саме…

Частина 1 ст. 315 КК РФ, яка передбачає покарання за злісне невиконання рішення суду. Детальніше!

Поданню заяви про порушення кримінальної справи має передувати певна процедура. Якщо її не буде, кримінальну справу або не порушать взагалі, або буде закрита на початковій стадії з позначкою «відсутній склад злочину».

Тому обов’язкова «підготовка», суть якої полягає в наступному.

  • Відповідно до регламенту роботи приставів з розшуку боржника та його майна, вони повинні двічі в рамках встановленого терміну відвідати боржника за адресою організації, вказаною в ЄДРЮО для проведення бесіди з керівництвом.
  • Якщо керівництва на місці немає, а найчастіше так і буває, то пристави складають акт про проведені розшукові (вимогові) заходи та про відсутність результату щодо них у зв’язку з неможливістю зустрічі з «відповідальними особами».
  • Далі виноситься постанова про закінчення виконавчого провадження через неможливість стягнення. Саме ці документи (акт та постанова) стають підставою для притягнення контролюючих осіб боржника до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 315 КК РФ.

Спосіб №2. Скаржимося на боржника в УФАС

Якщо Ваш боржник — будівельна компанія, яка є членом СРО (саморегульована організація), то завдання по стягненню трохи спрощується. Допоможе УФАС (Управління Федеральної Антимонопольної Служби), до цього органу слід написати заяву про несумлінність.

Що це дасть? Працююча компанія просто не може собі дозволити втратити членство в СРО, оскільки вступ до неї для компанії раніше був способом отримання права на будівельну діяльність. Відповідно, виключення дорівнює втраті права на здійснення будівельних функцій.

Таким чином заява в УФАС про недобросовісність — гарантований «шанс» вилетіти з СРО, а у боржника у будь-якому разі, оскільки будівництво — процес довгий, є чинні контракти, зокрема державні, не завершення яких може загрожувати дуже великими неприємностями.

Спосіб №3. Діємо через партнерів та контрагентів боржника

Будь-яке підприємство цінує свою репутацію! Тому сам факт подання заяви про визнання боржника банкрутом — негативна подія для юрособи!

Партнери — кредитори, підрядники, інвестори, лізингові компанії та клієнти боржника, в потенціалі, можуть припинити з ним будь-які відносини, а це, повторимося, для підприємства, що працює, неприпустимо.

На практиці, сам факт попередження боржника, про те, що, можливо, доведеться проінформувати партнера про його фінансовий стан, породжує в останнього бажання вирішити проблему швидше. Не зовсім етичний спосіб, але у таких справах важливий результат.

Спосіб №4. Діємо комплексно

Важливо розуміти, що вибір способу стягнення іноземних боргів залежить від конкретної ситуації — фінансового стану дебітора, кількості стягувачів, стадії справи, суми боргу та ін. При цьому закон не забороняє, а юристи настійно рекомендують боротися комплексно, застосовуючи всі тактики стягнення.

Загальна «картина» комплексного стягнення, наприклад, виглядає так!

Опублікували повідомлення на федеральному ресурсі, чекаємо на законні 15 днів і протягом цього терміну ніхто не забороняє самостійно проінкасувати рахунки боржника.

Рахунки виявилися порожніми, ніхто не забороняє в одному з банків залишити виконавчий лист, гроші можуть з’явитися.

Також паралельно можна порушити виконавче провадження, банкрутство цьому не перешкода.

Після подання до суду заяви про банкрутство продовжуємо вести переговори із боржником та його представниками з метою закрити проблему позасудовим шляхом.

І так далі. Спрацювати може будь-яка стратегія!

Єдине, що треба пам’ятати, що сидіти і чекати, поки все вирішиться — не варіант для реального стягнення боргу. Якщо часу та досвіду займатися «вибиванням» немає, то юридичний супровід бізнесу від практикуючих фахівців — реальний варіант для оперативного та ефективного стягнення.

11.02.2022
248

Вас може зацікавити

Image category Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Шлюби укладаються на небесах, а завершуються, в більшості випадків, в судах. Банально, але факт. Простіше, якщо подружжя є громадянами однієї країни, в якій проживають. Все ускладнюється, якщо рішення про припинення ...
18.10.2021
219
Image category Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. ...
03.09.2021
166
Image category ПОРІВНЮЄМО СТАВКИ! СУДОВЕ МИТО ПРИ СТЯГНЕННІ МІЖНАРОДНИХ БОРГІВ!

ПОРІВНЮЄМО СТАВКИ! СУДОВЕ МИТО ПРИ СТЯГНЕННІ МІЖНАРОДНИХ БОРГІВ!

Як показує практика, контрагенти при укладанні міжнародних угод (якщо розробкою договорів не займаються юристи) практично не надають значення підсудності вирішення спорів. Очевидно, що дарма! Інформація буде цікавою та корисною іноземним ...
01.11.2021
165
Image category Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Передмова! Стягнення прострочених боргів з юридичних осіб - процедура багатоетапна і по-різному варіантна. Розглянемо всі етапи та варіанти покроково. Матеріал розділений на окремі блоки, щоб кожен хто його читає, міг ...
18.01.2022
209
Image category З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

Нагадування! Матеріал присвячений стягненню боргів із іноземних юридичних осіб, зокрема, з боржників – резидентів РФ. Діємо за принципом "на війні всі засоби хороші", а саме - застосовуємо всі можливі інструменти ...
06.02.2022
251
Image category Проблемні аспекти стягнення боргу за рішенням іноземного суду

Проблемні аспекти стягнення боргу за рішенням іноземного суду

Знову про легалізацію іноземного рішення суду в Україні. Сьогодні — про одну з проблем, з якою систематично стикаються резиденти Польщі, які продали товар або надали послугу українській компанії. Інформація буде ...
20.11.2021
156