Main img Верховний Суд Нью-Йорка: стягнення боргів з громадянина РФ

Верховний Суд Нью-Йорка: стягнення боргів з громадянина РФ

Показова для міжнародної судової практики справа бізнесмена Ігоря Мавлянова закінчилася тим, що американський суд визнав судові рішення Москви справедливими.

Справа розглядалася в нью-йоркському суді трохи більше року. Чому так далеко від батьківщини відповідача? Тому що саме туди він мігрував після визнання його банкрутом в РФ.

Передісторія справи

Банк ВТБ двома договорами надав позики одній з російських компаній. Поручителем по цим кредитним зобов’язанням став єдиний акціонер однієї з компаній-позичальників Ігор Мавлянов.

Настав момент, коли договірні зобов’язання були порушені. Банк звернувся до суду з позовом до компанії-позичальника, а після – до поручителя. Відповідач активно заперечував борг – за допомогою адвокатів оскаржував юридичну силу поручительств і банківський розрахунок боргу.

Московський суд, незважаючи ні на що, визнав вимоги кредитора обґрунтованими. Відповідач рішення суду оскаржив в порядку апеляції та касації, але це йому нічого не дало. Закон був на стороні банку.

Відповідача в арбітражному порядку визнали особистим банкрутом і він, в надії, що «з очей долой, із серця геть», переїхав жити до Америки. Але, для банку мабуть справа вже набула принциповий характер. До суду Нью-Йорка надійшла заява про стягнення боргу на підставі судового рішення РФ.

Розгляд позову в Нью-Йорку …

«Тривав трохи більше року. Позовна вимога була задоволена. Американський суд вирішив, що бізнесмен повинен сплатити банку не тільки сам борг і судові витрати в доларовому еквіваленті, але також додав до позову 9% річних за користування позиковими коштами.»

У суді США адвокати відповідача стверджували, що московський суд виніс рішення з порушенням. Також вони звинуватили банк у тому, що він порушує процедуру банкрутства – претендує отримати свої гроші в обхід інших кредиторів. Правозахисники також заявили про політизованість справи і вимагали відхилення позову через суперечки між країнами.

Згідно із законодавчими нормами штату Нью-Йорк, судове рішення іноземної держави не може бути легалізовано в Нью-Йорку, якщо воно не є остаточним, якщо закордонний суд не був наділений персональної юрисдикцією щодо відповідачів і якщо воно було винесено без дотримання об’єктивного судового процесу або не забезпечення процедурних правил належного відправлення правосуддя.

Американський суддя порахував, що в даній ситуації доводи адвокатів відповідача абсолютно безпідставні. Рішення Московського суду було визнано повністю законним, яке маэ повну юридичну силу, отже, підлягає виконанню.

Ключові моменти розгляду

Політична напруженість між країнами має місце бути, але …. Очевидно, що система правосуддя, може усуватися від цього фактора і діяти в рамках закону і об’єктивно оцінювати ситуацію.

Для того щоб банк отримав свої гроші, американський суд прийняв забезпечувальні заходи щодо активів відповідача. Активи, зауважимо, чималі, нерухомість боржника за попередніми оцінками коштувала майже 9 млн. доларів.

Аналізована справа показує реальність стягнення боргів, навіть за кордоном. Ситуації описана коротко. «За кадром» цього стягнення міжнародного боргу стоїть величезна робота юристів банку, які провели її якісно і професійно, що підтверджується відповідними судовими рішеннями Росії і Америки.

18.09.2021
190

Вас може зацікавити

Image category Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Передмова! Стягнення прострочених боргів з юридичних осіб - процедура багатоетапна і по-різному варіантна. Розглянемо всі етапи та варіанти покроково. Матеріал розділений на окремі блоки, щоб кожен хто його читає, міг ...
18.01.2022
209
Image category З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

Нагадування! Матеріал присвячений стягненню боргів із іноземних юридичних осіб, зокрема, з боржників – резидентів РФ. Діємо за принципом "на війні всі засоби хороші", а саме - застосовуємо всі можливі інструменти ...
06.02.2022
251
Image category ВЗАЄМОДІЯ З СУДОВИМИ ПРИСТАВАМИ НА СТАДІЇ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

ВЗАЄМОДІЯ З СУДОВИМИ ПРИСТАВАМИ НА СТАДІЇ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

У попередній статті ми розглянули один із інструментів стягнення заборгованості за кордоном (у РФ) - інкасування банківських рахунків боржників. Не перераховуватимемо наново весь інструментарій. Перейдемо одразу до наступного етапу стягнення ...
29.01.2022
202
Image category Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. ...
03.09.2021
166
Image category Нюанси стягнення закордонних боргів: превентивні заходи та практичні аспекти

Нюанси стягнення закордонних боргів: превентивні заходи та практичні аспекти

Міжнародний ринок для бізнесу — можливість заробляти більше, але з ризиком вищих втрат. Втрати найчастіше пов'язані з невиконанням контрагентами своїх зобов'язань та з легалізацією рішень судів на територіях іноземних держав. ...
28.12.2021
149
Image category Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Виконання одного з рішень Верховного Суду Каліфорнії в Україні

Шлюби укладаються на небесах, а завершуються, в більшості випадків, в судах. Банально, але факт. Простіше, якщо подружжя є громадянами однієї країни, в якій проживають. Все ускладнюється, якщо рішення про припинення ...
18.10.2021
219