Main img Стягнення через банкрутство – введення процедури спостереження та конкурсне провадження

Стягнення через банкрутство – введення процедури спостереження та конкурсне провадження

Передмова! Якщо Ви зараз на цій сторінці нашого сайту, то попередні спроби «вибити» борг з боржника шляхом «інкасування розрахункових рахунків дебітора», «співпраці з приставами» та «стягнення з контролюючих осіб» до необхідного результату не привели, але…

Не все втрачено! Банкрутство – процедура спостереження та конкурсне провадження, наступний інструмент стягнення, доступний Вам, якщо сума основного боргу більше 300 тис. рублів, і Ви готові йти до кінця.

Важливий момент! До початку процесу стягнення заборгованості з іноземних фірм, будь-якої країни боржника, через процедуру банкрутства, слід мега-ретельно перевірити та оцінити активи боржника на предмет їх наявності та реальної вартості.

Тому що, якщо у боржника «порожній» баланс або його активів не вистачає для задоволення Ваших вимог, а розмір Вашого боргу менше 50% загальної кредиторської заборгованості, і Ви не перший кредитор у справі, який ініціює процедуру банкрутства, починати не варто.

Також слід розуміти, що процес буде «довгограючим» і дорогим. У цьому необхідно «запозичити» друга-арбітражного управляючого. Інакше шанси мінімальні!

Трохи обов’язкової теорії

Спостереження. Застосовується у справах про банкрутство до боржників. Мета – забезпечити збереження активів. Складові процедури: аналіз фінансового стану, складання реєстру вимог кредиторів, проведення перших зборів останніх.

Конкурсне провадження. Застосовується у справах про банкрутство до боржників «вже банкрутів». Мета – скажімо так, “діління по черзі”, справедливе задоволення вимог всіх, хто заявив про наявність таких кредиторів.

Тепер дії!

  • Перший крок такий самий, як у процедурі притягнення до субсидіарної відповідальності. Публікуємо повідомлення про намір на сайті fedresurs.ru, після закінчення 15 к/д – йдемо в арбітраж для подання заяви, якою вимагаємо визнати боржника банкрутом.
  • Другий крок – суд. Під час засідання постане питання про те, хто фінансуватиме банкрутство. За законом, воно оплачується за рахунок майна боржника, якщо такого немає, сплачує перший кредитор шляхом внесення на депозитний рахунок суду суми +-250 тис. рублів (другий варіант – надання письмових гарантій оплати).
  • Третій крок – чекаємо. Спостереження триває близько 4 міс., а після нього набирає чинності конкурсне провадження, що триває 6 міс. Після чого розпочинаються торги — продаж активів боржника, гроші від яких і йдуть, власне, на задоволення вимог кредиторів.

Корисні нюанси

  • На будь-якому етапі процедури банкрутства закон надає сторонам право припинити провадження у справі через підписання мирової угоди!
  • Контролюючих осіб боржника можна також притягнути до субсидіарної відповідальності у процесі конкурсного провадження за наявності законодавчих підстав.
  • Потрібно бути готовим до сюрпризів від боржника, який бажає встановити контроль над банкрутством, наприклад,  поява заборгованості, що виникла, «заднім числом».
  • Процес вибивання боргів і так дорогий, тому не варто економити на допомозі юриста, консультація, надана вчасно, може допомогти стягнути борг швидше та без зайвих витрат.
08.02.2022
221

Вас може зацікавити

Image category Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Про одну з причин невиконання судових рішень РФ в Україні

Так, в уже згадуваній справі №334/5077/19 український суд розглядав клопотання особи про визнання та надання дозволу на виконання на території нашої країни рішення суду м. Тули, прийнятого в 2018 році. ...
03.09.2021
166
Image category Нюанси стягнення закордонних боргів: превентивні заходи та практичні аспекти

Нюанси стягнення закордонних боргів: превентивні заходи та практичні аспекти

Міжнародний ринок для бізнесу — можливість заробляти більше, але з ризиком вищих втрат. Втрати найчастіше пов'язані з невиконанням контрагентами своїх зобов'язань та з легалізацією рішень судів на територіях іноземних держав. ...
28.12.2021
148
Image category Верховний Суд Нью-Йорка: стягнення боргів з громадянина РФ

Верховний Суд Нью-Йорка: стягнення боргів з громадянина РФ

Показова для міжнародної судової практики справа бізнесмена Ігоря Мавлянова закінчилася тим, що американський суд визнав судові рішення Москви справедливими. Справа розглядалася в нью-йоркському суді трохи більше року. Чому так далеко ...
18.09.2021
189
Image category З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

З юрособи-боржника нема чого стягнути? Притягнення контролюючих осіб до субсидіарної відповідальності!

Нагадування! Матеріал присвячений стягненню боргів із іноземних юридичних осіб, зокрема, з боржників – резидентів РФ. Діємо за принципом "на війні всі засоби хороші", а саме - застосовуємо всі можливі інструменти ...
06.02.2022
250
Image category Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Виконання рішень арбітражу в РФ – стягуємо борги з юридичних осіб. Теорія та практика

Передмова! Стягнення прострочених боргів з юридичних осіб - процедура багатоетапна і по-різному варіантна. Розглянемо всі етапи та варіанти покроково. Матеріал розділений на окремі блоки, щоб кожен хто його читає, міг ...
18.01.2022
209
Image category Стягнення через банкрутство – введення процедури спостереження та конкурсне провадження

Стягнення через банкрутство – введення процедури спостереження та конкурсне провадження

Передмова! Якщо Ви зараз на цій сторінці нашого сайту, то попередні спроби «вибити» борг з боржника шляхом «інкасування розрахункових рахунків дебітора», «співпраці з приставами» та «стягнення з контролюючих осіб» до ...
08.02.2022
221